معرفی کتاب  مبانی خلاقیت در تبلیغات:

کتاب های زیادی در زمینه خلاقیت و ایده پردازی برای طراحان مخصوصا طراحان گرافیک و تبلیغات منتشر شده است. اما کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات با توجه به محتوای علمی و غنای تصویری نقطه عطفی در زمینه خلاقیت و ایده پردازی برای این دسته از طراحان و شرکت های تبلیغات خلاق که به دنبال نوآوری در آثار خود هستند می باشد. 

در این کتاب 270 کمپین تبلیغاتی مورد بررسی قرار می گیرد تا خلاقیت و ایده پردازی در برترین تبلیغات جهان را کاملا ساده درک کنید. ماریو پریکن یک مدیر خلاق و مشاور بازاریابی مستقیم است که تیم های خلاق آژانس های تبلیغاتی و بخش های بازاریابی را آموزش میدهد. همچنین کتاب «خلاقیت بصری»نیز از نوشته های اوست که انتشارات تیمز اند هادسون آن را منتشر کرده است.

* این کتاب مرجعی برای ایده‌های درخشان و ناب و اکسیری برای تفکر خلاق است. در این کتاب با استراتژی‌های خلاقانه‌ی دنیای تبلیغات آشنا می‌شوید و درک بهتری نسبت به مکانیزم‌های آن‌ها پیدا خواهید کرد.

* کتاب در پنج بخش کلی و در ۲۶۰ صفحه بصورت رنگی و گلاسه تنظیم شده است:

* بخش اول: چهارچوبی برای خلاقیت و ابتکار حرفه ای: حقایق گروه ایده پردازی

* بخش دوم: یافتن ایده هایی که ارتباط برقرار می کنند :تکنیک های خلاقیت و ایده پردازی

* بخش سوم: استفاده همزمان از شوخی و طنز

* بخش چهارم: تکنیک های کلاسیک خلاقیت و ایده پردازی

* بخش پنجم: تجسم سینمای ذهن شما

* نویسنده: ماریو پریکن

* مترجم: کامیار شیروانی مقدم

* ناشر: سیته

مطالعه‌ی کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

– مدیران و کارشناسان تبلیغات
– مدیران و کارشناسان برند
– کپی‌رایتر‌ها
– طراحان
– ایده‌پردازها

بخشی از این کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات:

تغییر زاویه‌ی دید
A CHANGE OF PERSPECTIVE
تغییر زاویه‌ی دید، نقطه‌ی شروع حرکت به سوی خلق ایده‌های نو است و در ادامه می‌تواند به مخاطبان هدف نگرشی با زوایای نو را پیشنهاد دهد. نمونه‌های صفحه‌های بعد، مجموعه‌ای کوچک از ایده‌های درخشان را در این زمینه نشان می‌دهند. در این جا دو راه برای استفاده از تغییرات در پرسپکتیو به عنوان ابزار خلاق برای تبلیغات وجود دارد. نخست آن که می‌توان محصول را از یک بُعد دیگر نگاه کرد (تغییر زاویه دید، نوع نگاه و یا چرخش تفکر نگریستن به اشیا) همچون دید فوق‌العاده نزدیک، دید فوق‌العاده دور، دید از چشم پرنده، دید از پایین، جداشدن از زمان و مکان، دید از فضایی کاملاً خارج و یا از هر زاویه‌ی دیگر. راه دوم آن است که خود را خارج از فیزیک بدن خود احساس نمایید و در بطن شخص دیگر، حیوان و یا اشیای بیرونی فرض کنید. بسیاری از تبلیغات خلاقانه از این تکنیک برای تغییر ذائقه‌ی مخاطب استفاده کرده‌اند. نمونه‌های بسیاری در دنیای انیمیشن و تولیدات کودک و نوجوان از این روش برای جلب توجه مخاطب و همراه‌کردن وی به منظور ایجاد بستر مناسب انتقال پیام بهره برده‌اند.

کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات را می توانید از وبسایت انتشارات سیته تهیه فرمایید:

http://www.citehbookstore.com/

مقالات بیشتر 

⬅️ جهت آگاهی از دوره های آموزشی مختلف مدرسه دیزاین آکودان اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/akodanschool/

تلگرام: https://t.me/AKODANSCHOOL

کتاب های PDF
دوره های حضوری